! You inspire me to live
Universul Creației
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Un forum dedicat pentru artă si lectură.
 
HomeHome  CalendarCalendar  Latest imagesLatest images  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Condica de prezența
You inspire me to live EmptyFri Oct 13, 2023 5:02 pm by MellyMelo

» La ce te gandesti in acest moment?
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:39 pm by MellyMelo

» Cate mesaje ai?
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:38 pm by MellyMelo

» Spune o tara
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:38 pm by MellyMelo

» Spune un oras
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:37 pm by MellyMelo

» sa numaram pana la infinit
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:37 pm by MellyMelo

» din 100 in 100
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:36 pm by MellyMelo

» spune un cuvant
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:36 pm by MellyMelo

» Ce faci acum?
You inspire me to live EmptyTue Oct 25, 2022 8:36 pm by MellyMelo

Top posting users this month
No user

 

 You inspire me to live

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Crystal Snow
Bluberries
Bluberries
Crystal Snow


Female Posts : 87
Join date : 2020-06-13
Age : 28
Location : Bucuresti

You inspire me to live Empty
PostSubject: You inspire me to live   You inspire me to live EmptySun Sep 20, 2020 2:39 pm

Idee:

You inspire me to live VY0dYBW
Arlo

Cine ar fii crezut ca o sa ajung intr-un impas atat de mare atat de curand? Adica, au trcut cativa ani, dar nu ma asteptam sa am asa un blocaj atat de curand. Poate pentru ca fac prea multe si mi-am epuizat toate ideile prea repede? Sau poate pentru ca toata lumea vrea ceva de la mine...? Indiferent care este motivul din spatala problemei mele, nu pot sa stau si sa ma gandesc numai la el. Am nevoie de o vacanta ca sa imi limpezesc mintea. N-ar fii asa rau sa ma intorc acasa dupa atata timp, nu? Mama sigur m-ar lua primi acasa. Mereu imi zice ca ii e dor de mine.
Inainte sa plec trebuie sa anunt pe toata lumea de absenta mea. Un post pe retelele sociala avea sa rezolve. Stiu ca pana plec din America o sa imi taraie telefonul de cel putin 10 ori pe secunda cu intrebari si urari de bine, dar nu ma deranjeaza atata de mult. Stiu ca cel putin le pasa de munca mea si de sanatatea mea, in primul rand.
Buna tuturor. Sper sa toata lumea se simte bine si e sanatoasa. Am un mic anunt de facut si sper sa nu va demoralizeze. In urmatoarea perioada voi fii absent de la galerie si nici nu voi putea lua comezi speciale deoarece sunt intr-un mic blocaj artistic. Voi lua o mica pauza ca sa reusesc sa trec peste blocajul aceasta si sper sa ma intorc cat mai repede cu putinta alaturi de voi. Multumesc pentru intelegere. Al vostru drag, Arlo.
Cu acest mesaj postat peste tot incep sa imi strang din bagaje si sa caut primul zbor spre Spania. Nu ii anutam pe ai mei, pentru ca nu voiam sa se dea peste cap sa imi pregateasca cine stie ce surpriza sau sa ma ia de la aeroport. Aveau sa faca prea multa agitatie si sigur aveam sa fiu recunoscut de urmaritori si nu vreau sa stau sa dau autofrage 2 ore in loc sa petrec timp cu parintii mei.
~~Time Skip~~
Au trecut cam 3 zile de cand sunt acasa si mama baga in mine mancare de parca nu am mai mancat de ani. Da, nu am mai mancat ceva gatit de ea, dar nici foamea nu am facut. Bine, mancarea fast food si semipreparta nu se compara cu ce face mi madre. totusi, ce e prea mult strica.
Dupa micul dejun anunt ca ies prin oras. Voiam sa vad cat de mult se schimbase centrul - nu apucasem sa ajung acolo inca. Ai mei stau in zona de case, care este spre periferia orasului si e un drum de cel putin 20 de minute pe jos pana in centru. Eh, putina miscare nu strica, mai ales la cat de giftuit sunt acum. Mai dau jos din calorii.
Desigur, piata mare din centru e aproape neschimbata. Putin modernizata, in special fantana din centrul ei, dar in rest e la fel, aceasi vanzatori - acum cu tarabe frumoase si curate-, aceasi cantareti ambulanti care atrag turistii ca painea calda, aceasi atmosfera calda care lipseasta in America. Ma asez pe una din bancile din jurul fantanii si ma uit la unul din artistii stradali care canta la chitara. Avea o voce tare frumoasa si melodia era la fel de frumoasa,, trebuia sa recunosc.

Back to top Go down
https://rpcdreams.forumz.ro/
MellyMelo
Admin*
Admin*
MellyMelo


Female Posts : 256
Join date : 2020-05-15
Age : 28
Location : Oradea

You inspire me to live Empty
PostSubject: Re: You inspire me to live   You inspire me to live EmptySun Sep 20, 2020 7:47 pm

You inspire me to live Red_leaves_l_divider_by_sileentdo_dba90d8-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3siaGVpZ2h0IjoiPD05NSIsInBhdGgiOiJcL2ZcL2E4Yjk5NzczLWZkODAtNGQ1NS1hOWRiLWMwZjFlNDYwZTZlY1wvZGJhOTBkOC0wZjE3NDczMS1mZmI1LTQ1MjAtODVkNy1jNzExYjA2OWY0ODYucG5nIiwid2lkdGgiOiI8PTI4NyJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19
DORIAN


Eram in pragul disperarii. Stateam mai mult la o lucrare de arta si mereu stergeam foaia. Parca nu mai aveam inspiratie. Ma enervam foarte des si parca nu mai stiam ce sa fac. Ma ridic de pe scaun si ma duc pana la frigider ca sa imi iau ceva de baut. In acelasi timp ma gandeam si la Arlo care parca nu mai dadea nici un semn de viata. Suparata ma asez la masa fara sa mai iau ceva din frigider si imi aprind tigara. 
You inspire me to live Tumblr_pk87ky7KXF1rhk4rn_540
Back to top Go down
https://universulcreatiei.forumgratuit.ro
Crystal Snow
Bluberries
Bluberries
Crystal Snow


Female Posts : 87
Join date : 2020-06-13
Age : 28
Location : Bucuresti

You inspire me to live Empty
PostSubject: Re: You inspire me to live   You inspire me to live EmptyWed Sep 23, 2020 8:03 pm

You inspire me to live VY0dYBW
Arlo

Promisesem ca ii tin la curent cu ceea ce fac, deci nuar fii rau sa postez un filmulet cu cantaretul. chiar canta frumo si merita sa fie apreciat de cat mai multa lume. Incep sa-l filmez cat mai are din melodie. Era aproape de sfarsit. Cand e gata pun filmuletul online: "Ma relaxez putin pe acasa si uitati ceam gasit. Nu credeam sa mai cante cineva asa de frumos doar cu o chitara si vocea."
Imediat incep sa curga si comentariile si like-urile. Ah, as vrea sa ma duc sa i le dau si lui sa le citeasca, dar nu stiu cat de multumit ar fii de asta. Pana la urma, nu canta pentru faima, ci ca sa castige ceva banuti, probabil pentru instrumente.
Back to top Go down
https://rpcdreams.forumz.ro/
MellyMelo
Admin*
Admin*
MellyMelo


Female Posts : 256
Join date : 2020-05-15
Age : 28
Location : Oradea

You inspire me to live Empty
PostSubject: Re: You inspire me to live   You inspire me to live EmptyFri Oct 09, 2020 4:03 pm

You inspire me to live Red_leaves_l_divider_by_sileentdo_dba90d8-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3siaGVpZ2h0IjoiPD05NSIsInBhdGgiOiJcL2ZcL2E4Yjk5NzczLWZkODAtNGQ1NS1hOWRiLWMwZjFlNDYwZTZlY1wvZGJhOTBkOC0wZjE3NDczMS1mZmI1LTQ1MjAtODVkNy1jNzExYjA2OWY0ODYucG5nIiwid2lkdGgiOiI8PTI4NyJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19
DORIAN


Inca ma simteam putin confuz si nu stiam de ce. Fumam parca tigara fara nici un chef. Termin tigara si mai aprind una in timp ce ma uitam pe telefon ca sa vad ce mai am nou pe acolo. Brusc cand ceva mi se parea interesant, ma opream si citeam cu atentie. Arlo a fost primul nume care mi-a sarit in ochi. I-am dat like la ce a scris si imi puneam o multime de intrebari in minte.
"Oare cine este mai exact acest Arlo? 
Back to top Go down
https://universulcreatiei.forumgratuit.ro
Sponsored content





You inspire me to live Empty
PostSubject: Re: You inspire me to live   You inspire me to live Empty

Back to top Go down
 
You inspire me to live
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Universul Creației :: Literatura si Arta :: RPG :: Romace-
Jump to: